Історія школи

Школа для всіх нас назавжди залишається святинею, храмом науки, звідки починається життєвий шлях. Вона вселяє віру в силу знань, любов до України, повагу до її історії, мови, культурних надбань українського народу.

Перша школа в с.Трибусівка, за переказами старожилів, діяла з середини ХІХ ст. Вона мала назву церковно-приходської школи і знаходилась поблизу церкви. Там вчилися діти заможних селян, переважно хлопчики. В кожному класі була ікона Божої Матері. Заняття починалися молитвою «Отче наш», якої навчав церковний дяк. Дітей вчили в першу чергу закону Божому, молитвам та читанню. Головним вчителем був священник.

В 1881 році в селі відкрилася школа, що мала назву «Червона школа». Таку назву їй дали через червоний колір даху. В школі навчалися хлопчики та дівчатка із заможних сімей. В школі навчали грамоти, математики та основам ведення господарства. Першими вчителями в цій школі були представники духовенства. Розвиток промисловості вимагав кваліфікованих робітників і це стало поштовхом для подальшого розвитку освіти в селі.

В 1917році, після падіння самодержавства в Російській імперії, до складу якої входила і Україна, та приходу до влади більшовиків, місцевий поміщик Сук залишив свій маєток та втік у невідомому напрямку. В колишньому панському маєтку була відкрита ще одна школа. Оскільки її приміщення не могло вмістити всіх учнів, то частина дітей навчались і в так званій Червоній школі.

Під час Другої світової війни село було окуповане союзниками гітлерівців- румунами. Навчання в школі велося румунською мовою.Читали, писали і навіть молилися румунською мовою.

Після визволення Піщанського району від ворожої окупації, відновила роботу радянська школа.

З 1956 року школа стає восьмирічною, а з 1960 року – середньою. На той час в школі навчалося понад 300 учнів.

В 1962 році була здійснена реконструкція школи (панського маєтку), добудовано ІІ поверх школи, облаштовано подвір’я, господарські споруди.

Директорами школи в різні роки були:

Калита Микола Карпович

Котенко Максим Максимович

Сокирко Степан Дмитрович

Рабинович Мойсей Мойсейович

Поліщук Олекса Ананійович

Польовий Юхим Устинович

Юрченко Григорій Кирилович

Літинський М.М

Мельник Олександр Павлович

Брайлян Галина Григорівна

Опрошанський Віталій Володимирович

Дунаєвська Олена Захарівна

Грабарівська Лідія Крисентіївна

Соломончук Михайло Миколайович

Бланар Ганна Михайлівна

На даному етапі школу очолює Косташенко Валерій Миколайович

Випускники Трибусівської школи з вдячністю згадують вчителів, які навчали не одне покоління учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 246

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.
Демонстраційний сайт Трибусівської гімназії

вулиця Шкільна, 14,
24710,ВІННИЦЬКА область, Тульчинський район, с.Трибусівка,
Україна

Дата останньої зміни 16 Жовтня 2022

Фотогалерея